C H O R V Á T S K O

 

"Dobro došli..."

 Chorvátsko je krajina, ktorú mnohým klientom nemusíme zvlášť predstavovať. Vďaka svojej rozmanitosti je každoročným miestom dovoleniek miliónov ľudí z celej Európy. Ak hovoríme o rozmanitosti prírodných krás, Chorvátsko je ten najlepší príklad. Pri pohľade na more zistíte, že svoj register farieb môžete rozšíriť o nový modrý odtieň. Farba mora je tak jedinečná, že by sa právom mohla nazvať chorvátska modrá. Ani jednu krajinu Európy neobmýva tak blankytné a čisté more ako pobrežie Chorvátska. Pri spoznávaní vnútrozemia budete mať pocit akoby príroda nad touto krajinou prižmúrila oko a obdarovala ju o niečo viac. Objavíte nádherné vysokohorské masívy, diamantovo čisté jazerá a prírodné rezervácie, ktoré často nahrádzali filmový ateliér. Pri návrate na pobrežie, ktoré z výšky skál pôsobí ako pohyblivý ornament, sa budete cítiť ako v inej krajine. Chorvátsko je nielen príroda, ale aj vzácne kultúrne bohatstvo. Malebné mestečká s romantickými uličkami, ktoré sú citlivo zakomponované do nádherného pobrežia, pôsobia ako skanzeny mnohých kultúrnych vplyvov.
A ľudia? Je až neuveriteľné, ako pri vysokom nasadení, ktoré si letná sezóna vyžaduje, vedia byť veselí a pokojní. Chorváti sú veľmi pohostinný národ, ktorý svoj život zasvätili službám turistom a Vašu priazeň si získajú perfektnými službami a ochotou riešiť akýkoľvek problém, pretože ich pýchou je Vaša spokojnosť.
Pri príchode Vás vždy privítajú pozdravom "Dobro došli" (vitajte).

Pri večerných prechádzkach sa na ich tvárach stretnete vždy s úsmevom a hrdým pozvaním do jednej z tisícok typických reštaurácií alebo krčmičiek. V nich ochutnáte súčasť ich života - fantastické jedlá, bohaté vína a neodmysliteľnú jadranskú zmrzlinu. Kolorit teplých večerov Vám určite spestrí množstvo zábavných podnikov, ktoré začínajú skutočne žiť, až keď svet zaspáva.
Čo ešte dodať? Ak sa vám pri výbere dovolenky zastaví prst na mape Jadranského pobrežia, čaká Vás dovolenka s veľkým "D". V krajine, ktorej prírodné bohatstvo môže v tichosti závidieť okolitý svet!

Príjemnú "D"ovolenku!